RU  ENG  LV 

 

Mūzikas materiāls iestājeksāmeniem Rīgas Baleta skolā 16.04.2021

PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skolas mūzikas materiāls iestājeksāmeniem 1. baleta klasē: 

Skatuviskā deja Nr.1 

Skatuviskā deja Nr.2

Skatuviskā deja Nr.3

Skatuviskā deja Nr.4 

Skatuviskā deja Nr.5 

Skatuviskā deja Nr.6 

Skatuviskā deja Nr.7 

Skatuviskā deja Nr.8 

Skatuviskā deja Nr.9

Skatuviskā deja Nr.10 Skolas pedagoģei Regīnai Kaupužai tiks piešķirta Helēnas Tangijevas-Birznieces balva par ieguldījumu Latvijas baleta mākslā 08.04.2021

Šogad Helēnas Tangijevas–Birznieces balvu par nopelniem kultūras darbā, ieguldījumu Latvijas baleta mākslā un jauno baleta mākslinieku audzināšanā saņems Rīgas Baleta skolas klasiskās dejas pedagoģe, baleta māksliniece, horeogrāfe Regīna Kaupuža. 

Sirsnīgi sveicam un lepojamies ar mūsu skolas izcilajiem pedagogiem!

Latvijas Radio 3 intervija ar Regīnu Kaupužu: Rīgas balets ir vizītkarte un ar to varam lepoties 

 Uzņemšanas iesniegumi 2021./2022. mācību gadam Rīgas Baleta skolā 06.04.2021

Dokumentu pieņemšana notiks elektroniski no 2021. gada 6. aprīļa līdz 11. jūnijam, sūtot dokumentus uz skolas e-pastu rbs@nmv.lv

Iestājeksāmeni notiks laika posmā no 21. jūnija līdz 30. jūnijam. 

Iesniegums 1. baleta klasei

Iesniegums 2. baleta klasei

Iesniegums 3. baleta klasei

Iesniegums 4. baleta klasei

Iesniegums I kursam_ Klasiskā deja

Iesniegums I kursam_Laikmetīgā deja

Iesniegums sagatavošanas klasēm

Vairāk informācijas: Izglītojamo uzņemšanas noteikumi 2021./2022. mācību gadam Izglītojamo uzņemšana 2021./2022. mācību gadam Rīgas Baleta skolā 29.03.2021

PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skola izsludina izglītojamo uzņemšanu 2021./2022. mācību gadam un aicina mācīties profesionālās ievirzes (1.–5. baleta klasē)

un profesionālās vidējās izglītības programmās "Deja" un "Laikmetīgā deja" (I kursā), kā arī interešu izglītības programmā baleta mākslā jeb sagatavošanas klasēs. 

Dokumentu pieņemšana notiks elektroniski no 2021. gada 6. aprīļa līdz 11. jūnijam, sūtot dokumentus uz skolas e-pastu rbs@nmv.lv

Iestājeksāmeni notiks laika posmā no 21. jūnija līdz 30. jūnijam.

Vairāk informācijasIzglītojamo uzņemšanas noteikumi 2021./2022. mācību gadam 

1.  RBS klasiskās dejas mācību programma 1. apmācības gadā (5.klase)Atvērto Durvju diena Laikmetīgās dejas izglītības programmā 17.03.2021

Uzzini visu par mācībām Laikmetīgās dejas izglītības programmā!

Pievienojies tiešsaistes Atvērto durvju dienai Rīgas Baleta skolā 23. martā plkst. 11:00 Zoom platformā!

Pieteikšanās anketa atrodama šeit:


Keita Marija Bloma iegūst bronzas medaļu Valentīnas Kozlovas Starptautiskajā Baleta konkursā 16.03.2021

Pirmdien, 15. martā, Valentīnas Kozlovas Starptautiskajā Baleta konkursā  PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskolas" Rīgas Baleta skolas I kursa audzēkne Keita Marija Bloma ieguva bronzas medaļu. 

Konkurss no 8. marta līdz 15. martam norisinājās jau 10. reizi. Tradicionāli tas notiek Ņujorkā, ASV, taču šogad tas notika tiešsaistē dažādās pasaules valstīs Eiropā, Āzijā, Austrālijā, Dienvidāfrikā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā un  Latvijā. 

VKIBC dod iespēju jauniem talantīgiem dejotājiem demonstrēt savas dejas tehnisko, māksliniecisko   un muzikālo izpildījumu klasiskās dejas, horeogrāfijas un laikmetīgās dejas kategorijās. Konkursa dalībniekus vērtēja kvalificēti un starptautiski pazīstami dejas eksperti tiešsaistē.

Latviju konkursā pārstāvēja Rīgas Baleta skolas 5. klases audzēkne Aleksandra Treimane un I kursa audzēkne Keita Marija Bloma. Finālā abas dalībnieces ir ieguvušas uzaicinājumus piedalīties meistarklasēs pasaules labākajās baleta skolās Londonā un Parīzē, kā arī Starptautiskajā baleta festivālā "Baleta Zvaigznes Jūrmalā".

Šajā neparastajā un sarežģītajā laikā sagatavoties dalībai konkursā audzēknēm palīdzēja un atbalstu sniedza klasiskās dejas pedagoģes – Rita Harlapa un Ludmila Vikanova. Savukārt laikmetīgās dejas  variācijas sagatavot palīdzēja baleta mākslinieces – Alise Prudāne un Milana Komarova.

Sirsnīgi sveicam ar panākumiem! 

 

Foto: Raimo Lielbriedis Rīgas Baleta skolas pedagogi saņem goda rakstus par ilggadēju ieguldījumu jauno baleta mākslinieku sagatavošanā 09.03.2021

Sirsnīgi sveicam skolas koncertmeistari Nadeždu Možeiko un klasiskās divdejas pedagogu Aleksandru Kolbinu ar Kultūras ministrijas Atzinības rakstu saņemšanu par ilgaddēju un nozīmīgu ieguldījumu jauno baleta mākslinieku sagatavošanā! 

 Atvērto Durvju diena 2021 tiešsaistē Rīgas Baleta skolā 04.03.2021

23. martā plkst.11:00 visi interesanti, topošie reflektanti un viņu vecāki ir aicināti pieslēgties sarunai tiešsaistē Zoom platformā, lai uzzinātu par mācībām kā klasiskās, tā laikmetīgās dejas izglītības programmā, uzņemšanu un iestājeksāmeniem skolā.

Ar skolu Jūs iepazīstinās skolas administrācija, pedagogi un izglītojamie. Noslēgumā būs iespēja uzdot un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Pievienojies tiešsaistes Atvērto durvju dienai 23. martā Rīgas Baleta skolā!

Pieteikšanās anketa atrodama zemāk:

https://cutt.ly/kl7IYMw 

 

 Starptautiskajā baletdejotāju konkursā "The Prix de Laussane" piedalās Rīgas Baleta skolas izglītojamā Keita Marija Bloma 06.02.2021

"The Prix de Lausanne" Lozannā, Šveicē no 31. janvāra līdz 6. februārim notiek jau 49. reizi. Šogad starptautiskais baleta konkurss jaunajiem izpildītājiem norisinās tiešsaistē. 

"The Prix de Lausanne" ir viens no senākajiem un prestižākajiem baleta konkursiem pasaulē, kurā piedalās talantīgākie dalībnieki no visas pasaules – Francijas, Austrālijas, Dienvidkorejas, ASV, Ķīnas, Vācijas, Zviedrijas, Brazīlijas, Japānas un citām valstīm. Konkursa mērķis ir atklāt, popularizēt un atbalstīt izcilākos jaunos baletdejotājus. 

Konkursa žūrija vērtē jauno dejotāju individualitāti, mākslinieciskumu, koordināciju, tehniku, fiziskās dotības, fokusējoties uz dejotāja potenciālu būt par profesionālu baletdejotāju. Galvenā balva ir iespēja saņemt stipendiju vienu gadu mācīties un savas profesionālās prasmes pilnveidot kādā no pasaules labākajām baleta skolām.

Iespēju piedalīties prestižajā "The Prix de Lausanne" saņēma arī Keita Marija Bloma, PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skolas I kursa audzēkne, izturot žūrijas atlasi 399 pretendentu konurencē un kļūstot par vienu no 78 konkursa dalībniekiem. 

Apsveicam Keitu ar dalību konkursā un lepojamies ar skaisto sniegumu! 

 

Foto: Raimo Lielbriedis  PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" šajā mācību gadā ir sākusi īstenot Projektu Nr. 8.3.4.0/16/I/001 "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" 04.02.2021

Projekta "PuMPuRS" viena no mērķgrupām ir profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no 5. klases līdz 4. kursam. Projektā iesaistītie izglītojamie saņem atbalstu, lai mazinātu mācību darba, sociālās vides, veselības un ekonomisko risku ietekmi uz priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu. Katram projektā iesaistītajam izglītojamajam mācību semestra sākumā projektā iesaistītais pedagogs sastāda individuālā atbalsta plānu, kurā izvērtē mācību pārtraukšanas riskus un paredz nepieciešamos atbalsta pasākumus risku mazināšanai.

2020./2021. mācību gada 1. semestrī atbalstu no projekta saņēma 32 PIKC "NMV" izglītojamie, bet 2. semestrī atbalsts piešķirts 45 visu četru struktūrvienību audzēkņiem, kuriem tiek sniegts finansējums transporta un naktsmītņu izdevumu kompensēšanai, kā arī konsultatīvā atbalsta nodrošināšanai dažādos mācību priekšmetos.

Rīgas Baleta skolā šajā semestrī atbalstu saņem 9 izglītojamie, Emīla Dārziņa mūzikas skolā 13, Rīgas Doma kora skolā - 14 un Jaņa Rozentāla Mākslas skolā - 9 jaunieši.

Projekta kontaktpersona:

direktora vietnieks audzināšanas darbā - Elvijs Krevics, e-pasts: elvijs.krevics@nmv.lv

 •  


 • Arhīvs
  2021 (11)   
  2020 (19)   
  2019 (37)   
  2018 (27)   
  2017 (41)   
  2016 (27)   
  2015 (34)   
  2014 (7)   
  2013 (1)   
  2011 (1)   
  2010 (1)   
  2009 (1)   
  2008 (4)   
  18 (32)