RU  ENG  LV 

 

 Kultūras ministrijas ierosināts,
Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas realizēts
radošo partnerību projekts „Dizaina Deja”.

Rīgas Horeogrāfijas vidusskola sadarbībā ar Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas formas tekstils un reklāmas dizaina programmām 2014./2015. mācību gadā realizēja radošo partnerību projektu „Dizaina deja”. 
Projekta mērķis bija radīt Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņiem jaunu baletskolas apģērbu līniju. Tā praktiski nepieciešama RHV audzēkņiem, lai saglabātu siltu ķermeņa muskulatūru pirms, starp un pēc baleta nodarbībām. Audzēkņiem nepieciešamas siltas adītas getras, siltas bikses un jakas, kā arī šūtie izstrādājumi (T-krekli, kamzoļi u.c.) lietošanai ikdienā skolas telpās. Viss, kas silda un ļauj uzturēt ķermeņa muskulatūru siltu un ir pielāgots dejotāja kustību specifikai. Tās mērķis ir samazināt ķermeņa traumatisma samazināšanos audzēkņu vidū. Tāpat jaunās apģērbu kolekcijas funkcija ir padarīt krāšņāku, siltāku un gaišāku topošo dejotāju ikdienu. Īpaši tā nepieciešams RHV vārda atpazīstamībai, piedaloties dažādos starptautiskos baleta konkursos, semināros un viesizrādēs. 
Projekta sadarbības partneri:
1.    RDMV formas tekstils programma un tās vadītāja Gunta Apsīte, skolotājas Inese Mailīte un Lolita Sapata, kā arī reklāmas dizains programmas vadītāja Ruta Linīte;
2.    „Lizī Natural” SIA (adīšanas pakalpojumi), vadītāja Dina Irkle;
3.    Cēsu sociālais dienests. Direktore Iveta Sietiņsone;
4.    „A&AUDZE” SIA (šūšanas pakalpojumi), vadītāja Lolita Sapata.
Projekta īstenošana paver plašāk abu skolu jauniešu redzesloku. Tā bija iespēja ieskatīties citā, sev nezināmā, mākslas nozarē un paplašināt savu izpratni par līdzās pastāvošām struktūrām. RDMV audzēkņu lielākais ieguvums bija strādāt ar pasūtījuma darbu, kad audzēkņiem bija savas idejas jāiegrožo un jādarbojas stingri pēc struktūras un RHV audzēkņu nepieciešamības. Apģērbam bija jāpiešķir galveno kārt funkcionāla un praktiska loma, mazāk koncentrējoties uz laikmetīgām modes aprisēm. Savukārt RHV audzēkņu lielākais ieguvums bija iespēja ieraudzīt un saprast, ka apģērbs var būt arī citādāks, interesantāks, košāks un mūsdienīgāks. Abu skolu audzēkņu komunikācijas veids veiksmīgi izpaudās kopējā radošas idejas attīstīšanā, realizēšanā un jaunā produkta veidošanā.
Projekta noslēgums notika 2015. gada 6. martā Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā. Tajā tiks prezentēta jaunā skolas apģērbu forma, kura tiks ietērpta horeogrāfiskā miniatūrā „Dizains deja” un demonstrēts izveidotais videomateriāls par kolekcijas tapšanas procesu. 
Vienotiem spēkiem ir radīta vēl līdz šim nebijusi skolas forma.

 Skatīt FOTO...