106382

ARS Rezumē:Alarm of the white birds
07.05.2019


Izstādes Lidija Auza. Glezniecība noslēgumā aicinām uz ARS Rezumē.

“Alarm of the White Birds” ir dejas izrāde, ko radījis mūziķis Artis Gāga, iedvesmojoties no Lidijas Auzas glezniecības. Izrādes horeogrāfiju veidojis Zigmars Kirilko. 
Izstāžu zālē “Arsenāls” saspēlē ar Lidijas Auzas darbiem to refleksijas izdejos Latvijas Nacionālās Operas un Baleta mākslinieki Zigmars Kirilko un Justīna Teličena, horeogrāfs un dejotājs Leonards Lenijs Vīksne(Spēlmaņu nakts 2018 balva kategorijā Gada kustību mākslinieks), kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas otrās klases audzēknes!
Izrādē piedalīsies mūziķi Artis Gāga (balss, saksofons, perkusijas), Mārtiņš Gailis (čells), Āris Ozols (ģitāra) un Pēteris Liepiņš (bass).
"Alarm of the White Birds” (“Balto putnu trauksme”) ir nosaukums vienam no Lidijas Auzas darbiem. Angļu valodā vārdam “alarm” ir vairākas nozīmes, tostarp trauksme, pamošanās. Šis simboliskais putna sauciens palīdz vienlaikus norimties un atmosties sarežģītajā un pārblīvētajā laikā, kurā dzīvojam, paskatīties pāri laicīgajam un ieskatīties eksistenciālajā, mūžīgajā.
Daudzus gadus Lidijas Auzas daiļrades galvenā tēma bijusi balets – īpaši intīmi aizkulišu mirkļi mēģinājumu zālēs un ģērbtuvēs vai gaidot skatuves uznācienu. Jaunradītajā dejas izrādē mirklis pirms uznāciena atdzīvojas un Lidijas Auzas gleznās ieliktais milzīgais gara spēks īstenojas mūzikā un dejā.
Izrāde notiek pasākuma cikla “Ars Rezumē” ietvaros. Tā ir i/z ARSENĀLS programma, kas tiecas veicināt dažādu jomu starpdisciplināru sadarbību un inovatīvu formātu jaunradi. Pasākumi tiek veidoti sadarbībā ar mūziķiem, māksliniekiem, aktieriem, dzejniekiem, dejotājiem un citām radošām personībām un apvienībām.
LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 
 
      Atpakaļ