48774

II Starptautiskais Baltijas baleta konkurss Dailes teātra Lielajā zāle Konkursa Galā koncerts Latvijas Nacionālajā operā
17.06.2014


17. un 18. jūnijā Dailes teātrī notika jau II Starptautiskais Baltijas baleta konkurss, kurā piedalījās 60 profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji trīs vecuma grupās (no 12 līdz 26 gadiem) no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Ungārijas, Kanādas, ASV, Japānas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Rumānijas, Vācijas, Itālijas un Maķedonijas.

20. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā notika II Starptautiskā Baltijas baleta konkursa Galā koncerts. Tajā uzstājas konkursa uzvarētāji, kā arī viesi: Nīderlandes Nacionālā baleta solisti Viktorija Ananjana, Wentao Li, Bostonas baleta solists, daudzu starptautisku baleta konkursu laureāts Avetiks Karapetjans, Drēzdenes vadošā soliste Ričardsone Leana, Štutgartes baleta vadošais solists Aleksandrs Zaicevs, Berlīnes baleta teātra vadošie solisti Elisa Karrillo Kabrera, Mikhails Kaņiskins un Latvijas Nacionālā baleta soliste Evelīna Godunova.

Arī šogad konkursa dalībniekus uzvarām iedvesmoja II Starptautiskā Baltijas baleta konkursa Mūza – pasaulslavenā baletdejotāja Uļjana Lopatkina.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs bija Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs un baletmeistars Aivars Leimanis, savukārt žūrijas locekļu vidū bija savulaik Grand opera baleta zvaigzne Sirils Atanasofs (Francija), Zagrebas Nacionālās operas baletmeistare Almira Osmanovič (Horvātija), Varšavas baletskolas mākslinieciskā vadītāja Jolanta Ribarska (Polija) Berlīnes Valsts baletskolas mākslinieciskais vadītājs Mareks Rožickis (Vācija ), Amerikas baleta teātra soliste Jekaterina Ščelkanova (ASV).

Starptautisks baleta konkurss kā sacensība ir izaicinājums! Vienlaikus konkurss kā spēle ir aizraujošs notikums gan dalībniekiem un skatītājiem, gan arī tā organizatoriem! Konkursam ir vairāki mērķi, un tie ir vienlīdz nozīmīgi: jaunu talantu atklāšana, izglītības attīstība horeogrāfijas nozarē, klasiskā baleta tradīciju saglabāšana, pedagoģiskās darbības pilnveidošana, kā arī starptautiskās radošās sadarbības attīstība un kultūras apmaiņa.

Konkursa uzvarētāji saņēma vērtīgas balvas, kā arī iespēju stažēties Berlīnes Valsts baletskolā, Rīgas horeogrāfijas vidusskolā un Krievu klasiskā baleta intensīvajos vasaras kursos Rīgas horeogrāfijas vidusskolā.

Paralēli konkursa programmai tika rīkotas meistarklases klasiskajā dejā Romas dejas Akadēmijas profesores Klarisas Muči (Itālija) un horeogrāfa Morisa Kozei (ASV) vadībā, piesaistot arī dejas pedagoģijas speciālistus un rosinot jaunu ceļu meklējumus dejas izglītības problēmu risinājumā.

Konkursu organizēja Rīgas horeogrāfijas vidusskola un Latvijas Baleta un dejas ģilde, to atbalstīja Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Borisa un Ināras Teterevu Fonds, Baltijas Rotari klubs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, ziedotāji, Merkuri centrs Rīga, privātie un informatīvie atbalstītāji.

 

JUNIORS:

OLIWIA GORECKA - 1. VIETA
MARJANA FAZULLINA - 2. VIETA
JUSTINA TELICHENA - 3. VIETA
JEKATERINA JUHINA – 3. VIETAPRE-PROFESSIONALS:

SAKI KUWABARA - 1.  VIETA
GREGOR SITU GLOCKE - 1. VIETA E
KYOKA OKUYAMA - 2. VIETA
MATHEUS VAZ GUIMARAES - 2. VIETA
MIHAEL ZAHARIEV BELILOV – 3. VIETA
STINE KRISTAPSONE - 3. VIETA
STANISLAW WEGRZYN – SPECIALĀ BALVA
VICTORIA VASSOS - SPECIALĀ BALVA


PROFESSIONALS:

MIKU SUZUKI - 1. VIETA
DMITRIJ ZAGREBIN – 1. VIETA
DZMITRY LAZOVIK 2.  VIETA
LISA BREUKER - 2. VIETA  
INDRA STARK - 3. VIETA
KAMILL CHUDOBA – 3. VIETA
ALISE PRUDĀNE – 3. VIETA

Ielādēju... 
      Atpakaļ