RU  ENG  LV 

 

   
116285

Keita Marija Bloma iegūst bronzas medaļu Valentīnas Kozlovas Starptautiskajā Baleta konkursā
16.03.2021


Pirmdien, 15. martā, Valentīnas Kozlovas Starptautiskajā Baleta konkursā  PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskolas" Rīgas Baleta skolas I kursa audzēkne Keita Marija Bloma ieguva bronzas medaļu. 

Konkurss no 8. marta līdz 15. martam norisinājās jau 10. reizi. Tradicionāli tas notiek Ņujorkā, ASV, taču šogad tas notika tiešsaistē dažādās pasaules valstīs Eiropā, Āzijā, Austrālijā, Dienvidāfrikā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā un  Latvijā. 

VKIBC dod iespēju jauniem talantīgiem dejotājiem demonstrēt savas dejas tehnisko, māksliniecisko   un muzikālo izpildījumu klasiskās dejas, horeogrāfijas un laikmetīgās dejas kategorijās. Konkursa dalībniekus vērtēja kvalificēti un starptautiski pazīstami dejas eksperti tiešsaistē.

Latviju konkursā pārstāvēja Rīgas Baleta skolas 5. klases audzēkne Aleksandra Treimane un I kursa audzēkne Keita Marija Bloma. Finālā abas dalībnieces ir ieguvušas uzaicinājumus piedalīties meistarklasēs pasaules labākajās baleta skolās Londonā un Parīzē, kā arī Starptautiskajā baleta festivālā "Baleta Zvaigznes Jūrmalā".

Šajā neparastajā un sarežģītajā laikā sagatavoties dalībai konkursā audzēknēm palīdzēja un atbalstu sniedza klasiskās dejas pedagoģes – Rita Harlapa un Ludmila Vikanova. Savukārt laikmetīgās dejas  variācijas sagatavot palīdzēja baleta mākslinieces – Alise Prudāne un Milana Komarova.

Sirsnīgi sveicam ar panākumiem! 

 

Foto: Raimo Lielbriedis 
 
      Atpakaļ