2019

<--  1 2 ...  --> 

Rīgas Hoegrāfijas skolas Ziemassvētku koncerts 12.12.2019

PIKC NMV Rīgas Horeogrāfijas skola ielūdz uz Ziemassvētku koncertu 21. decembrī, plkst. 15.00, skolas koncertzālē!

Tā viegli.. kā lēni krīt sniegpārslas aiz loga.

Tā viegli.. kā saulē apmirdz baltā sniega sega.

Tā viegli.. gaiši un priekpilni!

Gaidot gada sirds siltākos svētkus, Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi tradicionāli uzstāsies ar krāšņiem priekšnesumiem, kas vienosies kopīgā svētku noskaņā - Tā viegli!

 



"Patvaris: dari pats no A līdz Z" NOSLĒGUMS 12.12.2019

PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola aicina projekta "Patvaris: dari pats no A līdz Z" dalībniekus, kā arī visus audzēkņus un skolotājus uz noslēguma pasākumu 13. decembra vakarā Kaņepes Kultūras centrā plkst. 19:00! Noslēgumā dzirdēsiet dalībnieku grupu prezentācijas, kurās atspoguļosies pēdējo 4 mēnešu darba veikums. Pēc prezentācijām saviesīgā daļa - uzkodas un filma. Laipni aicināti!


"Patvaris: dari pats no A līdz Z" ir Kultūras ministrijas Radošo Partnerību Programmas RaPaPro projekts, ko īsteno PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola.



Erasmus + stāstu pēcpusdiena 26.11.2019

2. decembrī plkst. 13.00 Rīgas Horeogrāfijas skolas Skolotāju istabā notiks Erasmus+ projekta "Experience Art" stāstu pēcpusdiena. Par Lietuvas  galvaspilsētā Viļņā piedzīvoto stāstīs II kursa audzēknes Elizabete, Oļesja, Sofija un Varvara un skolotāja Rita Lukašēvica.

Laipni aicināti visi ineterenti, jo sevišķi audzēkņi, kas plāno pieteikties dalībai kādā no Eramsus+  turpmākajiem projektiem (5.baleta klase, I kurss)!

 

 

 



Nacionālajā Mākslu vidusskolā viesojas Vaira Vīķe-Freiberga! 24.11.2019

Valsts svētku noskaņās, 20.novembrī, Nacionālajā Mākslu vidusskolā (RHS, RDKS, EDMS, JRMV) viesojās Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) un Madrides kluba prezidente Vaira Vīķe-Freiberga!

Vaira Vīķe-Freiberga tika sagaidīta foajē ar EDMS stīgu ansambli. Skolas koncertzālē, RDKS pedagoga un diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā noritēja publiska saruna visiem Nacionālās Mākslu vidusskolas kursu audzēkņiem un skolas pedagogiem par Latviju, patriotismu, svētkiem, vēsturi un šodienu. Sarunas gaitā uz skatuves uzstājās III kursa audzēkne Izabella Monastirska-Urtāne (pedagogs Zane Lieldidža-Kolbina).

Noslēgumā tika pasniegta skolas dāvana, notika kopīga fotogrāfēšanās kā arī autogrāfu parakstīšana. 



"Patvaris: dari pats no A līdz Z" 29.novembrī 24.11.2019

PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola aicina audzēkņus un interesentus uz pieredzes stāstu vakaru ar Sarunu Festivāls LAMPA programmas kuratori Egitu Prāmu unSansusī Festivāla dibinātāju, operdziedātāju Armandu Siliņu 29. novembra vakarā Kalnciema kvartālā, Kalnciema ielā!

"Patvaris: dari pats no A līdz Z" ir Kultūras ministrijas Radošo Partnerību Programmas RaPaPro projekts, ko īsteno PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola. Projekta ietvaros 3 piektdienas tiks veltītas sarunām un diskusijām ar dažādu kultūras nozaru profesionāļiem. Ieeja brīva visiem interesentiem.

 



Dalība "RaPaPro" ietvaros atbalstītajā mācību seminārā “Skolas tēls. Kādas ir manas iespējas to veidot?" 19.11.2019

31. oktobrī un 1. novembrī Jūrmalā, Dubultu Kultūras kvartālā notika Latvijas Nacionālā kultūras centra un Kultūras ministrijas Radošās Partnerības projekta "RaPaPro" ietvaros atbalstītais mācību seminārs “Skolas tēls. Kādas ir manas iespējas to veidot?" 

Tajā piedalījās PIKC Nacionālās Mākslu vidusskolas komanda - audzēkņi un vadības pārstāvji no visām struktūrvienībām (RHS, RDKS, EDMS, JRMV). Rīgas Horeogrāfijas skolu pārstāvēja Terēze Zabarovska (I kurss), Lelde Beāte Kozņecova (II kurss), projektu vadītāja Elīna Čipāne un vadītāja Agnese Andersone.  

Semināru un praktiskās darbnīcas vadīja Ilze Dobele, Jeļena Solovjova un Lilita Sparāne. Praktiskajās darbnīcās komandas strādāja pie skolas tēla uzlabošanas, izmantojot dizaina domāšanas metodes. Noslēgumā katra grupa prezentēja savu risinājumu visiem semināra dalībniekiem. Iespējams, kādu no prezentētajiem skolas tēla veidošanas risinājumiem īstenosim nākotnē!



Rīgas Horeogrāfijas skolas dalība III Starptautiskajā Horeogrāfijas skolu festivālā – „Малый Нуреевский” Ufā, Baškīrijā 06.11.2019

Laikā no 31.X-3.XI 2019. Ufā (Baškīrija) notika III Starptautiskais Horeogrāfijas skolu festivāls – „Малый Нуреевский”.

Festivāla dalībnieki no dažādām valstīm, pārstāvot savas skolas, demonstrēja savas profesionālās iemaņas un prasmes. Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi šajā festivālā piedalījās jau otro reizi (2017.g. - I kursa audzēkne Jolanta Lazdāne, ped. Regīna Kaupuža). Starp 19 baletskolām, tostarp A.Vaganovas Krievu Baleta akadēmija, Maskavas Valsts Horeogrāfijas akadēmija, Permas Valsts Horeogrāfijas skola, Novosibirskas Valsts Horeogrāfijas skola, Academy Russian Ballet Tokyo, mūsu skolu šogad pārstāvēja I kursa audzēkne Apollinārija Kartavceva, ped. Indra Lapšina.

Festivāla ciemiņi bija tādas prominentas personības kā Charles Jude (Francija, Parīzes Operas baleta premjers, Bordo Nacionālās operas baleta trupas vadītājs, daudzu starptautisko baleta konkursu laureāts, Rudolfa Nurejeva audzēknis), Valērija Uraļskaja (Maskava, žurnāla „Балет” galvenā redaktore, baleta vēsturniece, filozofijas zinātņu kandidāte, Viskrievijas un Starptautisko Baleta konkursu žūrijas locekle), Sergejs Usanovs (Maskava, Starptautisko Baleta Konkursu Federācijas ģenerāldirektors), Olga Rozanova (Sankt-Pēterburga, baleta vēsturniece, mākslas zinātņu kandidāte, Sankt-Pēterburgas N.Rimska-Korsakova Valsts Konservatorijas docente) u.c.

Festivāla atklāšanas ceremonijā, Rīgas Horeogrāfijas skolai bija uzticēts koncerta programmas pirmais numurs - R.Drigo Floras variācija no M.Petipā/J.Burlaka baleta „Floras atmoda”. 

Festivāla dienaskārtībā bija paredzētas 2 klasiskās dejas meistarklases, kuras vadīja ped. Vladimirs Tolstuhins (Permas Valsts Horeogrāfijas skolas direktora vietnieks, mākslinieciskais vadītājs, klasiskās un dueta dejas pasniedzējs ) un Andrejs Merkurjevs (Maskava, Lielā Teātra solists), kā arī klasiskā dueta meistarklase – ped. Aleksandrs Šeļemovs (Novosibirskas Valsts Horeogrāfijas skolas mākslinieciskais vadītājs, klasiskās un dueta dejas pasniedzējs). Savukārt pedagogi varēja aktīvi diskutēt pie apaļā galda par tēmu – „Nākotnes skola”.Festivāla dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Baškīrijas Valsts Operas un baleta teātri - viencēliena baletus „Водная красавица” un „Как стать балериной” Baškīrijas Horeogrāfijas koledžas audzēkņu izpildījumā.

Gala koncertā, kurš notika uz Baškīrijas Valsts Operas un baleta teātra skatuves, uzstājās visi festivāla dalībnieki. Arī mūsu Apollinārijas Kartavcevas izpildījumā parādītais horeogrāfes Annas Romenkovas laikmetīgās dejas numurs „Undīne” (Nilsa Frāma mūzika) izpelnījās skatītāju un profesionāļu atzinību.

 



Rīgas Horeogrāfijas skolas saime sveic klasiskās dejas pedagoģi Ludmilu Vikanovu ar Atzinības krusta apbalvojumu! 05.11.2019

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2019.gada 18.oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības kurstu un iecelt par Atzinības krusta kavalieri baletmeistari un horeogrāfi, Profesionākās izglītības kompetences centra "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Horeogrāfijas skolas klasiskās dejas pedagoģi Ludmilu Vikanovu

 



Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņiem pasniegti Žilbēra Meijera (Gilbert Mayer) meistarklases sertifikāti 30.09.2019

Šī gada 27. septembrī no plkst. 14:00 līdz 15:00, Rīgas domes sēžu zālē Rīgas horeogrāfijas skolas kursu audzēkņiem tika pasniegti Žilbēra Meijera (Gilbert Mayer https://fr.wikipedia.org/wiki/Gilbert_Mayer) meistarklases sertifikāti.

"MEA Investment Network" sadarbībā ar Rīgas Horeogrāfijas skolu (RHS) pasniedza Parīzes Operas Baleta Metra Žilbēra Meijera Baleta Sertifikātus RHS audzēkņiem. Pasniegšanā piedalījās: Toufic Kawar ("MEA Investment Network") , Agnese Andersone (RHS vadītāja), Jānis Mārtiņš Skuja (Rīgas dome), Anete Jēkabsone-Žogota (Rīgas dome), Regīna Kaupuža (RHS). 

Tika nolasīta Žilbēra Meijera vēstule Rīgas Horeogrāfijas skolai, sazvanīts pats Meistars klātbūtnē un ar aplausiem un ziediem piešķirts serfitikāts audzēknēm.

Žilbērs Meijers dzimis 1934. gada 3. novembrī Ženēvā kur arī sāka savas dejas gaitas. 1948. gadā uzņemts deju skolā, bet 1951. gadā pirmo reizi iznāca uz skatuves un pievienojās baleta saimei. Metrs Meijers visu savu apzināto karjeru pavadījis Parīzes Operā, ir daudzu atzinības titulu īpašnieks, skolotājs un pasniedzējs daudzos pasaules Operas un Balretas teātros un skolās, kā arī ir bijis daudzu pasaules mēroga baletdejotāju skolotājs, kā Barišņikovs, Nurijevs un citi. Neskatoties uz savu piekljīgo vecumu, viņš joprojām ceļo pa pasauli un pasniedz meistarklases. Tā, jau otro reizi esot Latvijā viņš šī gada 15.-17. maijam pavadīja daudzas stundas ar Rīgas Horeogrāfijas skolas studentiem pasniedzot vairākas meistarklases baletā.

  

 



Guillermo Luis Horta Bettancourt (Kuba) meistarklases 13.09.2019

10. septembrī Rīgas Horeogrāfijas skolā viesoās mūsdienu vokālists, horeogrāfs, teātra režisors un mākslinieks Guillermo Luis Horta Bettancourt (Kuba), pasniedzot meistarklasi I un II kursiem “Ķermenis kā mūsu dvēseles un gara izpausmes līdzeklis: mākslinieka ceļš ikvienam”.

  

Rīgas Horeogrāfijas skola uzsāk jauno 2019./2020. mācību gadu! 09.09.2019

2. septembrī Rīgas Horeogrāfijas skolas saime svinēja 2019./2020. mācību gada sākumu! Svinīgajā pasākumā skolas pagalmā, audzēkņus, viņu vecākus un pedagogus uzrunāja Rīgas Horeogrāfijas skolas vadītāja Agnese Andersone ar spēka un iedvesmas vārdiem jaunajam mācību gadam. Sveicām jaunpienācējus - 1.klasi un I kursus, jaunos audzēkņus profesionālās vidējās izglītības programmā “Laikmetīgā deja”, kā arī jaunos audzinātājus un skolotājus. Mīļus sveicienus bija sagatavojuši II un III kurss. Ar muzikālu sveicienu mūs priecēja Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēknis Nikolass Mūrnieks.Lai visiem veismīgs Jaunais mācību gads!

 
Foto: Raimo Lielbriedis



Sveicam un lepojamies! 26.06.2019

Prieks ziņot, ka šodien Latvijā atgriežas skolotāja Diāna Manceviča ar 1.kursa audzēkni Sofiju Beļkinu no 12.Starptautiskā Baleta konkursa Suelā, Dienvidkorejā ar lieliskiem jaunumiem! Audzēkne Sofija Junioru A grupā tika konkursa finālā un ir diplomante, kā arī saņēmusi uzaicinājumu uz 1.Starptautisko Baleta konkursu Ksiamenā, Ķīnā. 

12.Starptautiskā Baleta konkursa Suelā piedalījās arī mūsu skolas absolventi - Justīne Teličena un Germans Šenčeko, abi Senioru grupā ir konkursa finālisti un diplomanti!

No sirds sveicam visus ar gūtajiem panākumiem!

 

 



Senās mūzikas festivāls 2019 - "Salātlapiņa" 25.06.2019

Senās mūzikas festivāla koncertu bērniem gados jaunākie klausītāji iemīļojuši un gaida ar īpašu nepacietību. Rundāles pils Baltajā zālē pasaka no vienkārša stāsta nemanot pārvērtīsies aizrautīgā un piedzīvojumu pilnā muzikālā ceļojumā,
Brāļu Grimmu pasakā par meiteni Salātlapiņu, kuru ļaunā Ragana ieslodzījusi tornī, noteikti ieradīsies labais Princis.

Salātlapiņas muzikālajā stāstā skanēs Jolantas Strikaites-Lapiņas dzidrais soprāns, Prinča lomā būs grupas The Sound Poets solists Jānis Aišpurs, bet Raganas tēlā iejutīsies pieredzējusī operas soliste Sonora Vaice. Uzvedumā piedalīsies Latvijas Radio kora solisti,instrumentālais ansamblis Pētera Vaickovska vadībā, kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi!!!

 

 



RHS izlaidums 2019 17.06.2019

Saulainā sestdienā, 15.jūnijā, Emīla Dārziņa mūzikas skolā, izlaidumu svinēja RHS

absolventi - III kurss un 5.baleta klase.

Paldies kursu un klašu audzinātājām par skaisto veikumu - Ludmilai Vikanovai, Ritai Harlapa,

Jūlijai Gurvičai un Indrai Lapšinai!

Lai skolas gaisma
pavada turpmāk!
Cik daudz gaismas uz ceļa,
Pa kuru mums jāiet ...
Iesim
Saņemt un starot,
Un dot.
/Ojārs Vācietis/

 

 



Uzņemšanas iestājeksāmenu rezultāti 1. klasei!!
10.06.2019

Lasīt vairāk ...


Uzņemšanas iestājeksāmenu rezultāti sagatavošanas klasēm!
03.06.2019

Lasīt vairāk ...


Informācija par EDMS vispārizglītojošo priekšmetu korpusa pārcelšanos uz Meža ielu 1 ar 01.09.2019. 23.05.2019

Cienījamie skolēni, vecāki un darbinieki!

2019.gada nogalē Profesionālās izglītības kompetences centrs „Nacionālā Mākslu vidusskola” sāks realizēt ERAF projektu, kura ietvaros paredzēta Emīla Dārziņa mūzikas skolas vispārizglītojošā korpusa un sporta korpusa pārbūve. Nacionālā Mākslu vidusskola šī projekta norises laikā, kas šobrīd tiek plānots uz diviem mācību gadiem, nomās mācību telpas no Rīgas Tehniskās universitātes Meža ielā 1. Līdz ar to Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi un tie Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi, kuri apgūst vispārējos mācību priekšmetus Emīla Dārziņa mūzikas skolā, no 2019.gada 1.septembra turpinās mācības RTU mācību korpusa Meža ielā 1 otrajā un ceturtajā stāvā.

RTU ēku kompleksā Meža ielā notiks arī sporta nodarbības. Arī skolēnu ēdināšana tiks organizēta sadarbībā ar firmu, kas strādā šajā studiju centrā.

Pārbūves process neskars skolas mūzikas korpusu, vestibilus un zāli.

1.septembrī plkst. 10.00 tiekamies kā parasti skolas zālē.

Lūdzu, ar visiem jautājumiem saistībā ar mācību procesa uzsākšanu jaunās telpās griezties pie skolas vadītājas iveta.dreiblate@nmv.lv, mācību pārzinēm Baibas Leimanes baiba.leimane@nmv.lv un Ineses Ramānes inese.ramane@nmv.lv, kā arī pie direktora vietnieka saimnieciskajā darbā Andra Tarandas andris.taranda@nmv.lv.

Ar cieņu,

Iveta Dreiblate

 



Rīgas Horeogrāfijas skolas izlaiduma koncerts 28. maijā 17.05.2019

28. maijā aicinām uz topošo baletdejotāju PIKC NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas absolventu koncertu uz Latvijas Nacionālās operas Lielās skatuves. 

Desmit jaunas, apdāvinātas skolas absolventes - Helēna Atslēdziņa, Krista Enģele, Jekaterina Juhina, Samanta Kirsanova, Polina Kopilova, Arina Kuzina, Jolanta Lazdāne, Nikola Rozenberga, Renna Ščerbakova, Krista Štrausa - izdejos 20. un 21. gadsimta klasiskā un laikmetīgā baleta horeogrāfu darbus. Pedagoģu Jūlijas Gurvičas un Indras Lapšinas vadībā sagatavotā koncerta programmā ar jauneklīgu degsmi, tehnisku spozmi un emocionālu aizrautību atklāsies topošo baletdejotāju talants un profesionalitāte.

Skatītājus priecēs arī skolas vidējo un jaunāko klašu pedagogu un audzēkņu līdzdarbībā sagatavoti izcilu horeogrāfu darbi.

Biļetes - LNO un "Biļešu Paradīzes" kasēs, kā arī internetā 

 



Rīgā viesojas baleta leģenda Gilbert MAYER! 17.05.2019

 Ar meistarklasēm no 15. līdz 18. maijam Horeogrāfijas skolā Rīgā viesojas baleta leģenda Gilbert MAYER!

Dzimis 1934. gada 3. novembrī Ženēvā kur arī sāka savas dejas gaitas, Gilbert MAYER visu savu apzināto karjeru pavadījis Parīzes Operā.1948. gadā uzņemts deju skolā, 1951. gadā pirmo reizi iznāca uz skatuves un pievienojās baleta saimei. Pārstāvot “Grand Sujet” no 1955. gada, viņš jau 1961. gadā tika nominēts par “Pirmo klasisko deju dejotāju” (First Classical Dancer) un sāka dejot pārsvarā “Ballets du Répertoire”. 1970. gadā viņš nozīmēts par Baleta Profesoru un sācis arī
darboties Deju skolā ko turpinājis darīt vairāk kā 30 gadus.

Profesinoālā pieredze: "Royal Ballet" un Londonas "Royal Academy of Dancing" vizītprofesors, kā arī darbojies vairākās slevenās
organizācijās – Marseļas Nacionālais Balets, Béjart Balets Lausanne, Hamburgas Balets, Londonas Baleta Festivāls, Austrālijas
Balets, Norvēģijas Nacionālais Balets, Milānas la Scala Balets,Bukarestes Nacionālais Balets utt.

Kā arī nozīmīgākajās skolās: Karaliskā baleta skola, Flandrijas Karaliskā baleta skola, Pekinas deju institūts, Varšavas Operas skola, Ecole Supérieure du Quebec, Rudra Béjart, Angļu Nacionālā baleta skola uc.

Kā pasniedzējs: Daudzas franču un ārvalstu zvaigznes regulāri seko viņa mācībām.

Ženēvas Konservatorijas Deju skolas mākslinieciskais padomnieks un dekāns no 1985. gada līdz 1991. gadam, kopš 1994. gada bija atbildīgs par misiju A.F.A.A. (Ārlietu ministrija) par klasiskās dejas ietekmi pasaulē.

Horeogrāfs, mākslinieciskais vadītājs, vēsturnieks un deju teorija, izglītības disku autors, viņš bija arī daudzu radījumu televīzijas producents Francijas tekevīzijā.

Daudzu balvu un titulu īpašnieks – Goda leģiona ordenis, mākslas un vēstules virsnieks, Parīzes pilsētas Vermeila akadēmisko Palmu un medaļu bruņinieks.

Veiksmīgi turpinot starptautisku karjeru, viņš pārstāv franču skolu visā pasaulē. Ilgus gadus bija un ir lielā draudzībā ar tādām leģendām kā Godunovs, Nurijevs, Barišņikovs.

 

 

 

 



ARS Rezumē:Alarm of the white birds 07.05.2019

Izstādes Lidija Auza. Glezniecība noslēgumā aicinām uz ARS Rezumē.

“Alarm of the White Birds” ir dejas izrāde, ko radījis mūziķis Artis Gāga, iedvesmojoties no Lidijas Auzas glezniecības. Izrādes horeogrāfiju veidojis Zigmars Kirilko. 
Izstāžu zālē “Arsenāls” saspēlē ar Lidijas Auzas darbiem to refleksijas izdejos Latvijas Nacionālās Operas un Baleta mākslinieki Zigmars Kirilko un Justīna Teličena, horeogrāfs un dejotājs Leonards Lenijs Vīksne(Spēlmaņu nakts 2018 balva kategorijā Gada kustību mākslinieks), kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas otrās klases audzēknes!
Izrādē piedalīsies mūziķi Artis Gāga (balss, saksofons, perkusijas), Mārtiņš Gailis (čells), Āris Ozols (ģitāra) un Pēteris Liepiņš (bass).
"Alarm of the White Birds” (“Balto putnu trauksme”) ir nosaukums vienam no Lidijas Auzas darbiem. Angļu valodā vārdam “alarm” ir vairākas nozīmes, tostarp trauksme, pamošanās. Šis simboliskais putna sauciens palīdz vienlaikus norimties un atmosties sarežģītajā un pārblīvētajā laikā, kurā dzīvojam, paskatīties pāri laicīgajam un ieskatīties eksistenciālajā, mūžīgajā.
Daudzus gadus Lidijas Auzas daiļrades galvenā tēma bijusi balets – īpaši intīmi aizkulišu mirkļi mēģinājumu zālēs un ģērbtuvēs vai gaidot skatuves uznācienu. Jaunradītajā dejas izrādē mirklis pirms uznāciena atdzīvojas un Lidijas Auzas gleznās ieliktais milzīgais gara spēks īstenojas mūzikā un dejā.
Izrāde notiek pasākuma cikla “Ars Rezumē” ietvaros. Tā ir i/z ARSENĀLS programma, kas tiecas veicināt dažādu jomu starpdisciplināru sadarbību un inovatīvu formātu jaunradi. Pasākumi tiek veidoti sadarbībā ar mūziķiem, māksliniekiem, aktieriem, dzejniekiem, dejotājiem un citām radošām personībām un apvienībām.
LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 



<--  1 2 ...  --> 




Arhīvs
2023 (26)   
2022 (26)   
2021 (42)   
2020 (20)   
2019 (37)   
2018 (27)   
2017 (41)   
2016 (27)   
2015 (34)   
2014 (7)   
2013 (1)   
2011 (1)   
2010 (1)   
2009 (1)   
2008 (4)   
18 (34)