102810

Apsveicam!
29.10.2018


Rīgas Horeogrāfijas skolas II kursa audzēkne Laura Grieta Grīnberga ieguvusi pirmo vietu 31. starptautiskajā klasiskās dejas konkursā Francijā!

Iepriekš ar šādu prestižu apbalvojumu Latvija varēja lepoties 2009.gadā, kad zelta medaļu "Concours International de danse classique de Grasse" izcīnīja Alise Prudane, kura nu jau ir Latvijas Nacionālā opera un balets soliste.

Laura Grieta Grīnberga konkursā "Concours International de danse classique de Grasse" sacentās ar dejotājiem no Francijas, ASV, Beļģijas, Vācijas, Zviedrijas, Japānas, Meksikas un citām valstīm. Iespēju piedalīties Francijas konkursā Grīnberga saņēma pēc uzvaras šī gada starptautiskajā baleta konkursā Zviedrijā Stora Daldansen.

"Concours International de danse classique de Grasse" norisinājās no 26.oktobra līdz 28.oktobrim. Grīnberga konkursā piedalījās ar divām klasiskās dejas variācijām un laikmetīgo deju. Dalībai konkursā viņu sagatavoja Rīgas Horeogrāfijas skolas klasisko deju pasniedzēja un Latvijas Nacionālās operas repetitore Zane Lieldidža-Kolbina.

Arī pirms uzvaras Francijas konkursā Grīnberga izcīnījusi godalgotas vietas citos starptautiskos baleta konkursos - "Citta di Spoleto" 2015. un 2016.gadā Itālijā, kā arī Starptautiskajos Baltijas baleta konkursos 2016. un 2018.gadā.

Topošās balerīnas Grīnbergas sasniegumus ar apbalvojumiem un goda rakstiem atzinīgi ir novērtējusi arī Latvijas Republikas Kultūras ministrija, savukārt Valsts kultūrkapitāla fonds jaunās mākslinieces izaugsmei sniedzis finansiālu atbalstu.


 
      Atpakaļ