2017

<--  1 2 3 ...  --> 

Ziemassvētku koncerts! 14.12.2017

Mīļi gaidīsim ikvienu uz skolas Ziemassvētku koncertu, kas notiks skolas koncertzālē 22. decembrī, plkst. 18:00. Lai sirds silts un gaišs svētku gaidīšanas laiks!

 

Starptautiskais Viļņas baleta konkurss!
13.12.2017

Mūsu audzēkņi turpina viesoties ārzemēs, piedaloties kaimiņzemes Lietuvas rīkotajā jauniešu baleta konkursā Viļņā.

Lasīt vairāk ...


"Draudzīgā aicinājuma fonds 2017" apbalvojums
17.11.2017

Līdzās grācijai, skaistumam un sievišķībai uz deju grīdas, mūsu skolas 3. kursa audzēknes Justīne Teličena, Marija Burceva, Emma Lagūna, Elenda Neilande, Milana Paviļča guvušas lielus panākumus matemātikā.

Lasīt vairāk ...


RHS audzēkņi viesojas Gruzijā un Vācijā!
15.11.2017

Raibi iesācies Rīgas Horeogrāfijas skolas mācību gads. Kamēr Latvijā rudens dabā spēlējas ar krāsām, Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi ar krāšņiem priekšnesumiem viesojās citviet pasaulē.

Lasīt vairāk ...


Esam pievienojušies PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola”!
10.11.2017

Jaunais 2017./2018. mācību gads Rīgas Horeogrāfijas vidusskolai sācies ar lielām pārmaiņām. Esam gandarīti, ka Rīgas Horeogrāfijas vidusskola ir pievienojusies Profesionālās izglītības kompetences centram “Nacionālā Mākslu vidusskola” un no 1. septembra darbojas kā struktūrvienība “Rīgas Horeogrāfijas skola” direktora Jāņa Ziņģīša vadībā.

Lasīt vairāk ...


BALTIC CHARITY BALL
07.11.2017

Ir pagājis brīdis kopš skaistākās šī gada dienas visiem BALTIC CHARITY BALL veidotājiem, dalībniekiem un protams arī Rīgas Horeogrāfijas skolas kolektīvam! Satraukums un emocijas ir nedaudz norimušas, bet joprojām mums visiem atmiņā ir neaizmirstamais notikums BALTIC CHARITY BALL “Ziemeļblāzmas” pilī 23. septembrī.

Lasīt vairāk ...


PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” izsludina konkursu struktūrvienības “Rīgas Horeogrāfijas skola” vadītāja amatam!
17.10.2017

Lasīt vairāk ...


Lielā pateicībā Haraldam un Inesei Ritenbergiem! 16.10.2017

"Kad rudens vējš zem Pārdaugavas kokiem griež dejā visdažādāko krāsu lapu vērpetes, mēs gribam pateikt paldies Haraldam Ritenbergam un Inesei Apinei-Ritenbergai par tur pat 40 gadu ilgo darbu prasmīgi vadot RHV kolektīvu, par iedibinātām tradīcijām, koncertiem un pasākumiem, kuros kopā ar savējiem allaž esiet! Saulainu atpūtu, labu veselību, lai jūsu sāktajam skaists turpinājums pa dejas ceļu!"


 1.septembris 30.08.2017

Tiekamies 1.septembrī skolas koncertzālē pl.10 vispārizglītojošās E.Dārziņa mūzikas vidusskolas, pl.12 Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas pasākumā.Intensīvie vasaras kursi 02.08.2017

No 17. līdz 30. jūlijam Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, sadarbībā ar ASV Atklāto pasaules dejas fondu (Open World dance foundation), Latvijas baleta un dejas ģildi jau otro reizi tika rīkoti Starptautiskie vasaras intensīvie kursi krievu klasiskās dejas skolas tehnikas apguvē audzēkņiem un skolotājiem. Kursus vadīja izcili krievu un franču klasiskā baleta skolas pedagogi. Krievu klasiskās dejas tehnikas nodarbības vadīja Sankt-Pēterburgas A.Vaganovas Krievu Baleta akadēmijas profesore Irina Trofimova, kā arī ABT (American Ballet Theatre) baleta solisti, savulaik Krievu Baleta akadēmijas audzēkņi Ekaterina Ščelkanova un Antons Boicovs. Franču klasiskās dejas tehnikas nodarbības notika, Parīzes Grand opera zvaigznes, profesora Cyrills Atanassoffa vadībā. Raksturdeju tehniku dalībnieki apguva pedagoģes Elenas Šerstņevas vadībā. Aktiermeistarības nodarbības vadīja izcilais Sankt-Pēterburgas A.Vaganovas Krievu Baleta akadēmijas skolotājs Aleksandrs Stepins. Meistarklasēs piedalījas 45 audzēkņi un 30 pedagogi no ASV, Polijas, Ķīnas, Japānas, Turcijas, Lietuvas un Latvijas. Intensīvo vasaras kursu nobeiguma pasākums notika Latvijas Nacionālās operas un baleta Jaunajā baleta zālē. Praktiskās nodarbībās audzēkņi papildināja savas zināšanas un stiprināja prasmes kustību izpildījuma tehnikas apguvē, iepazina jaunas raksturdeju un aktiermeistarības etīdes. Meistarklašu nobeiguma koncertā dalībnieku sniegums bija vērienīgs un izcils. Koncertu noskatījās vairāk kā 100 skatītāju !!! Projekta organizatori izsaka pateicību Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieciskajam vadītājam Aivaram Leimanim par doto iespēju nobeiguma meistarklases vadīt LNOB lielajā baleta zālē.

Foto...

25.Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki izskanējuši. 01.08.2017

29. jūlija vakarā, 25.Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku ietvarā Siguldas pilsdrupu estrādē notika Džuzepes Verdi komiskās operas Falstafs pirmiestudējums. Savu pirmizrādi Falstafs piedzīvoja tālajā 1893.gada 9.februarī La Scala teātrī, Milānā. Operas libretu veidoja Arrigo Boito pēc Viljama Šekspīra komēdijas Jautrās Vindzorietes. Pēc 124 gadiem Latvijā Džuzepes Verdi brīnišķīgais, asprātīgi un dzīvespriecīgi veidotais darbs vienlīdz emocionāli pārsteidza, aizrāva un iepriecināja gan iestudējuma dalībniekus, gan publiku. Operas panākumus nodrošināja diriģents Atvars Lakstīgala, režisors Guntis Gailītis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa un fantastiski radošie, lieliskie mākslinieki Pierre-Yves Pruvot, Maija Kovalevska, Kalvis Kalniņš, Michael Chulpajev, Andris Ludvigs, Andris Lapiņš, Krišjānis Norvelis, Inga Šļubovska-Kanceviča, Irma Pavāre un Ilona Bagele, kā arī festivāla koris un orķestris un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas dejotāji Regīnas Kaupužas horeogrāfijā. RHV audzēkņiem mūzikas sarežģītā partitūra bija īsts cietais rieksts. Būt kopdarbībā ar tik spēcīgām personībām bija atbildība un krietns izaicinājums! Pēc izrādes nerimstošie aplausi, ovācijas, prieks, pozitīvās emocijas lepnums un gandarījums par paveikto, ir patiesas vērtības, kas ilgi paliks atmiņā, dos spēku un drosmi jauniem izaicinājumiem. Izsakām pateicību Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku veidotājam un rīkotājam Dainim Kalnam par doto iespēju būt kopā ar Dž.Verdi Falstafu un brīnišķīgo radošo komandu!

Foto...

Audzēkņu papilduzņemšana 20.07.2017

Audzēkņu papilduzņemšana profesionālās vidējās izglītības programmā (pēc 9.klases) 25.augustā pl.11"Eža kažociņš" 12.07.2017

Jau ceturto gadu LVM dabas parkā Tērvetē norisināsies Bērnu operas svētki. Šogad, 8. jūlijā, plkst 13.00 savu pirmizrādi piedzīvos Ādolfa Skultes pasaku opera bērniem “Eža kažociņš”, kura komponēta tālajā 1979.gadā. Opera komponēta pēc Artūra Birnsona libreta, par pamatu ņemot Viļa Plūdoņa 1921. gadā poēmas formā rakstīto pasaku. Operas sižetā, salīdzinājumā ar Viļa Plūdoņa pasaku, spilgtāk un plašāk veidota cīņa starp labo un ļauno. Te pretnostatās Ezītis ar saviem draugiem dzīvniekiem – Zaķi, Vāveri, Stirnu, Lāci un suni Čapu, un Ļaunais burvis ar saviem kalpiem – Mošķi, Nagažu, Spīganu un diviem Tīģeriem. Pārējie tēli – Eža tēvs un māte, karalis ar trim meitām, ņemti no Viļa Plūdoņa poēmas. J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudija „Figaro”, tās mākslinieciskā vadītāja, profesora Viestura Gaiļa vadībā, iestudējumu veidojusi tieši Tērvetes opersvētkiem. Iestudējumā piedalās vairāk kā divdesmit JVLMA Operstudijas „Figaro” solisti, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas absolvente Krista Veide, un 1. – 3. klašu audzēkņi Terēza Zabarovska, Lauma Vainauska, Ilana Jeļičeva, Milana Smirnova, Gundega Reinika un Marta Mulareka. Šī gada iestudējums ir interesants un neparasts gan ar to, ka netiks izmantota skatuve, bet darbība notiks īstā mežā uz Anneles kalna skatītāju priekšā, pa ceļu brauks īsta kariete un kursies īsts ugunskurs, gan ar to, ka izrādē tiks iesaistīti arī bērni – skatītāji, ar kuriem izrādes dalībnieki ies rotaļās un kuriem tiks piedāvātas sivēntiņu lomas. Operas iestudējumā režisors Uģis Brikmanis lielu akcentu licis uz dabas aizsardzības problēmu risināšanu. Izrādē ir daudz deju, kustīgu mizanscēnu un rotaļu, ko veidojusi horeogrāfe Regīna Kaupuža. Svētku organizēja biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs”, atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds. Svētki norisinājās LVM dabas parka Tērvetē Anneles pļavā, līdzās lielajam Koka skatu tornim.Henrija Pērsela opera “Didona un Enejs” 12.07.2017

Senās mūzikas festivāla ietvaros, 7. jūlijā, plkst. 20:00, Rīgā, Sv. Pētera baznīcā, notika Henrija Pērsela opera “Didona un Enejs” Angļu lepnums Henrijs Pērsels bija ļoti ražīgs komponists un mūziku rakstījis gan baznīcai un galmam, gan teātrim un publiskiem sarīkojumiem, arī paša priekam un izklaidei. Līdz ar skaņās tērpto aizkustinošo stāstu par kaislīgu mīlu un nāvi, kurā savijas Didonas un Eneja likteņi, viņš iemantojis godu arī kā angļu nacionālās operas pamatlicējs. Šī skatuves darba pirmizrāde notika ap 1689. gadu Londonā, Čelsijas meiteņu skolā. Tās direktors, ievērojamais horeogrāfs Džozaija Prīsts (Josias Priest) skolas uzvedumiem prata piesaistīt ietekemīgus un talantīgus ļaudis - operas “Didona un Enejs” gadījumā viņa aicinājumam atsaucās slavenākais Anglijas komponists un libretu radīja tolaik slavas zenītā esošais angļu dzejnieks Neiums Teits (Nahum Tate). Līdz ar starptautiska vēriena radošo komandu un spožu solistu sastāvu, Svētā Pētera baznīcā veidotā iestudējuma kodols ir Coin du Roi - vienīgā privātā operkompānija Itālijā, kuras uzmanības lokā ir opermūzika, kas tapusi pirms romantisma ēras. Gaismā ceļot repertuāru, kuru laika gaitā pašu itāļu un ne tikai itāļu atmiņās aizēnojoši romantiķu un belcanto meistaru skatuves darbi, Coin du Roi gan respektē skatuves darbu vēsturisko izcelsmi un autoru ieceres, gan nebaidās eksperimentēt un radoši pieiet operu iestudējumiem, meklējot tiltus starp seno un mūsdienīgo, un saviem uzvedumiem izraugoties ar īpašu šarmu apveltītās vietas. Izrādi īstenoja solisti: Elīna Šimkus, Džūlio Alvize Kazelli, Anna Kjeriketi, Arianna Stornello, Rikardo Bota, Milēna Storti, Neringa Radenaite, Eliza De Tofola Dejotāji: Kima Tasija Kreipe, Endrū Kamingss, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēknes- Marija Platonova, Marija Lībiete, Megija Saldava, kora grupa,-vadītājs Pēteris Vaickovskis, orķestris-Coin du Roi, diriģents-Kristians Fratima, režisore-Suzanna Gverrīni, scenogrāfs-Arjans Šehajs.

https://www.youtube.com/watch?v=D6LHxL1vtGk

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sveic Evelīnu Godunovu un Kārli Cīruli 28.06.2017

Šodien, 28. jūnijā, baleta mākslinieki Evelīna Godunova un Kārlis Cīrulis viesojās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, kurš māksliniekus sveica ar izcilajiem panākumiem Maskavas starptautiskajā baleta konkursā, kas Maskavas Lielajā teātrī notika no 10. līdz 20. jūnijam. Evelīna Godunova pieaugušo grupā sieviešu konkurencē izcīnīja 1. vietu un zelta medaļu, otrā vieta šajā kategorijā netika piešķirta. Kārlis Cīrulis jaunākajā grupā zēnu konkurencē ieguva trešo vietu. Maskavas starptautiskais baleta konkurss notiek reizi četros gados un ir viens no trim pasaulē prestižākajiem baleta konkursiem. Konkursa žūriju vadīja pasaulslavenais horeogrāfs un pedagogs Jurijs Grigorovičs, žūrijā strādāja ievērojami horeogrāfi, pedagogi un dejotāji no visas pasaules.

https://www.opera.lv/lv/raksts/valsts-prezidents-raimonds-vejonis-sveic-evelinu-goduno-1767/

 https://www.opera.lvApsveicam! 27.06.2017

Mēs lepojamies ar mūsu skolas absolventes Jūlijas Braueres izcilajiem panākumiem, Korejas Starptautiskajā baleta konkursā Seulā no 28. jūnija līdz 1. jūlijam izcīnot bronzas medaļu. Paldies viņas skolotājai mācību laikā Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā Indrai Lapšinai!

https://www.opera.lv/lv/raksts/julija-brauere-gust-panakumus-korejas-starptautiskaja-b-1770/

Sniegbaltite
Viesizrādes Horvātijā 27.06.2017

Ir noslēgušās Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas viesizrādes Horvātijā. No 23.06 - 30.06. skolas audzēkņi ar U. Prauliņa baletu “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, R. Kaupužas hoerogrāfijā piedalījās 57. Starptautiskā bērnu teātra Festivālā Šibenikā, vienā no vecākājiem un populārākajiem bērnu teātra festivāliem pasaulē.Šajā festivālā piedalījāmies jau otro reizi. Pirmā dalība bija pirms pieciem gadiem. Šoreiz Festivāla ietvaros dejojām atklātajā skatuvē Šibenikā un jaunuzceltā Kultūras Namā pilsētā Drniš. Projekts atbalstīja VKKF. Jau otro reizi ( balets iepriecināja un pārsteidza horvātu skatītājus ar savu aizrautīgo mūziku, izcilo skolas audzēkņu dejojumu un spilgto izrādes noformējumu. Īpašo kavlitāti palīdzēja radīt Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieki Kristaps Jaunžeikars, Andžejs Signarskis un Žans Mergolds, kā arī gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs, izrādes asistente Ieva Kārkliņs, un rekvizītu un dekorāciju meistars Artūrsam Trokšam. Skolotājs Marians Butkevičs sagatavoja izrādes solistes Jolantu Lazdāni un Kristu Štrausu. Paldies visiem audzēkņiem , kas viesizrādēm gatavojā ar lielu aizrautību un milzīgu atbildību. Panākumi bija ļoti lieli un izrādes fināla īru deju bija jādejo divas reizes!!! Paldies arī audzēkņu vecākiem, kas atbalstīja projekta īstenošanu. Ar pateicību Regīna Kaupuža

Foto...

Plakāts... KONCERTTURNEJA LATVIJA-SLOVĀKIJA 26.06.2017

No 21.06.-26.06.2017. Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņu grupa pedagoģes Indras Lapšinas vadībā piedalījās koncertturnejā Latvija-Slovākija (Boiņica, Tatri). Idejas autore un pasākumu galvenā organizatore Zoja Kāne (Latvijas un Slovākijas sabiedrība Kāne & K.). Brauciena laikā topošie baleta mākslinieki uzstājās Latvijas-Slovākijas sabiedrības rīkotajos četros labdarības koncertos kopā ar J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti - dziedātāju Janu Luti, cirka studijas „Jaunība” un baleta studijas „Freska” dalībniekiem. Skatītāji ar lielu interesi vēroja koncertu programmā iekļautās operu ārijas, estrādes dziesmas, variācijas no klasiskiem baletiem, raksturdejas, mūsdienu dejas horeogrāfijas kā arī akrobātiskus cirka numurus. Dejojot uz dažāda izmēra un piemērotības skatuvēm, visiem dalībniekiem bija iespējas pārbaudīt un paaugstināt savas profesionālās iemaņas. Droši var arī apgalvot, ka dažādās un saistošās ekskursijas koncertu starplaikā, kā arī pats brauciens ar autobusu palīdzēja vēl vairāk sadraudzēties visiem tā dalībniekiem. Atgriežoties Rīgā, bija gandarījums dzirdēt izsaucienus: „Kad būs nākamais brauciens?!”

Foto...

 

Boiņicas pilsētas mēra pateicību RHV 
par dalību festivālā.

 

 Apsveicam! 20.06.2017

Mēs lepojamies ar mūsu skolas absolventu izcilajiem panākumiem XIII Starptautiskajā baleta konkursā Maskavā! Apsveicam skolas absoventus - 3.vietas ieguvēju Kārli Cīruli un 1.vietas ieguvēju Evelīnu Godunovu! Paldies viņu skolotājiem mācību laikā Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā Ritai Harlapai un Marianam Butkevičam!

XIII International Ballet Competition Moscow, 2017

 https://www.opera.lvAudzēkņu koncerts LNOB 25.05.2017

Aicinām apmeklēt Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas Izlaiduma koncertu Latvijas Nacionālā operā un baletā 30.maijā, pl.19.00! Koncertā piedalīsies gandrīz visi skolas audzēkņi. Būsim priecīgi Jūs redzēt skatītāju vidū!<--  1 2 3 ...  --> 
Arhīvs
2023 (26)   
2022 (26)   
2021 (42)   
2020 (20)   
2019 (37)   
2018 (27)   
2017 (41)   
2016 (27)   
2015 (34)   
2014 (7)   
2013 (1)   
2011 (1)   
2010 (1)   
2009 (1)   
2008 (4)   
18 (34)